praca w małej firmie

Praca w małej firmie – zalety i wady

Praca w małej firmie – zalety

Praca w małej firmie ma zarówno swoje wady jak i zalety. Nie można po prostu jednoznacznie powiedzieć, że tego typu praca jest zawsze dobra lub zawsze zła. Wszystko tak naprawdę zależy od takich czynników jak na przykład: nasza osobowość, nasze preferencje dotyczące sposobu pracy, nasze nastawienie, a także całą specyfikę pracy w małej firmie. Jeśli chodzi o zalety pracy w małej firmie to mamy ich naprawdę dużo. Oczywiście wszystko tak naprawdę zależy tutaj od tego o jakiej branży mowa.

Praca w małej firmie bez względu na branżę ma następujące zalety: łatwość komunikacji z zespołem, łatwość nawiązywania kontaktów, możliwość stworzenia naprawdę bardzo bliskich relacji, jasne obowiązki, przyjazna atmosfera, możliwość dużej swobody jeśli chodzi o przeprowadzane przez nas działania i wiele innych. Zalety można jeszcze oczywiście długo wymieniać – te jednak należą do niewątpliwych. Dodatkowo jeśli pracujemy w jakiejś nietypowej branży możemy liczyć na nietypowe benefity, wyjazdy, szkolenia czy ciekawe spotkania integracyjne. Praca w małej firmie ma jednak także swoje wady. Jakie?

Praca w małej firmie – wady

małe biuroJeśli chodzi o wady związane z pracą w małej firmie to z pewnością jest ich kilka. Po pierwsze, bardzo często osoba zatrudniona w małej firmie musi wykonywać kilka rzeczy naraz, często nawet nie wie za co dokładnie będzie odpowiedzialna. Poza tym w małej firmie bardzo często nie ma tak rozbudowanych profitów jak w  dużych korporacjach. Wystarczy się tutaj tylko zastanowić nad takimi kwestiami jak na przykład: opieka lekarska, benefity związane z dodatkowymi możliwościami skorzystania z zaplecza sportowego czy kulturalnego dostępnego w mieście. Praca w małej firmie to także różnego rodzaju problemy związane właśnie z całym zapleczem socjalnym.

W dużych korporacjach pracownicy mogą liczyć na naprawdę bardzo szerokie oferty socjalne, zdrowotne, rozrywkowe – natomiast w przypadku pracy w małej firmie takie możliwości mogą być jednak dosyć bardzo ograniczone lub co gorsza może ich nie być wcale. Jednak mimo wszystko może to w praktyce oznaczać, że wiele osób będzie chciało z takiej pracy bez takich benefitów po prostu zrezygnować. Należy zatem mieć po prostu wziąć pod uwagę zarówno wady jaki zalety pracy w małej firmie i zastanowić się co tak naprawdę sobie bardziej cenimy i co nam konkretnie bardziej odpowiada. Czasem po prostu może się okazać, że praca w korporacji nie jest dla nas i wtedy pozostaje nam tylko właśnie małą firma. Najlepiej gdy zdamy się na nasz instynkt lub po prostu spróbujemy pracy w kilku różnych miejscach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *