Zniżki dla honorowych dawców krwi

Zniżki dla honorowych dawców krwi – co warto wiedzieć

Honorowy dawca krwi – czyli kto

Przepisy prawne regulują każdy aspekt naszego życia. Często zdarza się, że tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo przepisy i różnego rodzaju regulacje wpływają na nasze życie. Prawo i organy, które je ustalają i egzekwują wydają nam się po prostu abstrakcyjne. Dopóki nie mamy do czynienia z jakimiś przepisami bezpośrednio nie wiemy i niestety nawet nie chcemy wiedzieć jak przepisy regulują nasze codzienne życie. Warto jednak pamiętać, że bez względu na to na jakim etapie życia się znajdujemy powinniśmy się zawsze starać być z przepisami na bieżąco. Co ciekawe, istnieje wiele przepisów, które są dla nas niezwykle korzystne i warto o nich wiedzieć. Jednym z tego typu przepisów jest z pewnością zapis dotyczący honorowych dawców krwi. Kim tak naprawdę jest honorowy dawca krwi i  jakie ulgi mu przysługują?

Honorowy dawca krwi to osoba, która decyduje się na regularne oddawanie krwi i jest zarejestrowana w odpowiedniej jednostce odpowiedzialnej za tego typu działania. Honorowy dawca krwi, który jest zarejestrowany i spełnia określone w danej jednostce wymogi może skorzystać z praktycznych zniżek i możliwości. Warto zatem dokładnie zapoznać się z przepisami opisującymi zasady honorowego krwiodawstwa i połączyć kwestie pomocy innym z możliwością skorzystania z przysługujących nam zniżek. Jeśli warunki zdrowotne nam pozwalają i faktycznie decydujemy się na zostanie dawcami krwi warto znać praktyczne aspekty dotyczące możliwych zniżek.

Zniżki dla honorowych dawców krwi – informacje praktyczne

Jedną z częściej wykorzystywanych przez krwiodawców możliwości jest  opcja dnia wolnego. W dniu w którym decydujemy się na oddanie krwi przysługuje nam prawo do skorzystania z dnia wolnego od pracy. Jeśli natomiast chodzi o zniżki dla honorowych dawców krwi możemy skorzystać z opcji odliczenia określonej kwoty od podatku (wysokość kwoty zależy między innymi od ilości oddanych litrów krwi.) Inne możliwości to zwrot kosztów dojazdu do miejsca, w którym oddajemy krew czy też możliwość zamówienia posiłku regeneracyjnego. Możliwości jest naprawdę wiele i z pewnością je także warto wziąć pod uwagę jeśli myślimy o oddawaniu krwi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *