Rejestracja spółki

Rejestracja spółki LTD w Wielkiej Brytanii

Na otwarcie spółki LTD na terenie Wielkiej Brytanii decydują się nie tylko rdzenni Brytyjczycy, ale również obcokrajowcy, którzy nie chcą podejmować zatrudnienia na etacie, a jednocześnie za mało atrakcyjne uważają inne formy prowadzenia działalności. Mimo że możliwości jest wiele, spółka Limited rzeczywiście otwierana jest w UK najczęściej. Rejestracja spółki nie wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności, a jej prowadzenie można powierzyć księgowym wyspecjalizowanym w świadczeniu usług księgowych na rzecz dyrektorów i udziałowców spółek.

Zalety spółki LTD

Zanim przejdziemy do tematu jak otworzyć firmę w UK, przeanalizujmy, dlaczego warto to zrobić. Okazuje się, że rejestracja spółki LTD to szereg korzyści finansowych i osobistych. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na działalność w tej formie, szybko dostrzegą, że jej prowadzenie jest znacznie łatwiejsze niż wygląda to w przypadku polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Przystępny system podatkowy w UK to jasne przepisy, minimum formalności, niższe podatki, a jeśli chodzi o samą spółkę LTD – większa swoboda przedsiębiorcy. To on sam decyduje, w jaki sposób będzie wypłacał sobie pensję, czy jako wypłatę, czy też dywidendę. Jednocześnie im niższa pensja, tym niższe składki na ubezpieczenie społeczne. Ponadto przedsiębiorca nie odpowiada swoim majątkiem za wszelkie niepowodzenia firmy – odpowiedzialność jest, ale ograniczona do wysokości wniesionego

Powołanie spółki Limited

Ogromną zaletą spółki LTD jest również sposób, w jaki jest powoływana. Rejestracja spółki zabiera przeważnie tylko jeden dzień. Dla przedsiębiorców, którzy wiedzą, ile czasu i nerwów zajmuje otwarcie firmy w Polsce, łatwość powołania spółki Limited w UK jest wręcz zaskakująca. Oczywiście potem konieczne jest skrupulatne i systematyczne prowadzenie księgowości firmy, ale nie są to wyjątkowo skomplikowane procedury, poza tym polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc polskich biur księgowych w UK.

Jak przebiega rejestracja spółki LTD?

Choć proces rejestracji jest bardzo prosty i szybki, wymaga niewielkich przygotowań. Konieczne jest m.in. przygotowanie nazwy spółki (firmy), jej adresu, a także danych co najmniej jednego dyrektora oraz jednego udziałowca, aczkolwiek warto zaznaczyć, że obie te funkcje może pełnić jedna osoba. Ponadto konieczne jest opracowanie statutu albo aktu założycielskiego i zgromadzenie szczegółów dotyczących udziałów w spółce i praw przysługujących udziałowców.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *