oferta biura rachunkowego

Oferta biura rachunkowego

Co zawiera oferta biura rachunkowego?

Pierwsze miesiące nowego roku to czas na podsumowanie starego, a zwłaszcza kondycji finansowej firm i instytucji, a także rozliczenie się z urzędem skarbowym. Dotyczy to nie tylko osób prowadzących działalność gospodarczą, ale również pracowników etatowych. Wiele osób gorączkowo szuka w tym okresie biura rachunkowego, które pomoże im sporządzić rozliczenia, albo w nowym roku zajmie się kompleksową obsługą księgową danej firmy. Szukając właściwego biura, warto zwrócić uwagę na wiele kwestii, a jedną z ważniejszych jest oferta biura rachunkowego.

Jak działa biuro rachunkowe?

wybór oferty bura rachunkowegoProwadzeniem biura rachunkowego może zająć się jedna osoba, która świadczy usługi księgowe na rzecz firm i osób prywatnych. Oczywiście musi posiadać uprawnienia do wykonywania zawodu księgowego. Często spotykamy również większe biura rachunkowe, zatrudniające kilku pracowników. Pracownicy ci mogą zajmować się podobnymi sprawami, ale każdy ma swoich klientów. Może być też tak, że każdy pracownik odpowiedzialny jest za sprawy innego typu, zajmuje się obsługą księgową firm z danej branży, przedsiębiorstw międzynarodowych czy też działalności jednoosobowych.

Oferta biura rachunkowego

O tym, czy biuro rachunkowe (zobacz eFKa w Bielsku) zajmuje się realizowaniem zleceń podobnych do naszego, przekonamy się przeglądając jego stronę internetową, a zwłaszcza podstronę Oferta. Oczywiście można także osobiście udać się do siedziby biura, wykonać telefon albo wysłać zapytanie drogą elektroniczną.

W przypadku biur rachunkowych możemy mówić o ofercie standardowej, czyli usługach, jakie świadczą wszystkie tego typu placówki, jak i o ofercie niestandardowej, czyli usługach dodatkowych, niekoniecznie kojarzących się z działalnością księgowych.

Standardowa oferta biura rachunkowego

Podstawę działalności biura rachunkowego stanowią następujące usługi: prowadzenie ksiąg rachunkowych, Ksiąg Przychodów i Rozchodów, sporządzanie rozliczeń VAT oraz tzw. obsługa kadrowo-płacowa. Biura rachunkowe nastawiają się zatem na długofalową współpracę z klientem biznesowym, ale świadczą także jednorazowe usługi na rzecz klientów indywidualnych.

Usługi dodatkowe w ofercie biur rachunkowych

Zakres usług dodatkowych może być bardzo szeroki. Zwykle obejmuje doradztwo podatkowe, doradztwo w zakresie zakładania własnej działalności i pozyskiwania dotacji na ten cel, sporządzania wniosków kredytowych czy biznes planów. Pracownicy biura rachunkowego mogą również przeprowadzić analizę dostarczonej dokumentacji i sprawdzić jej poprawność – część przedsiębiorców chce samodzielnie prowadzić księgowość firmy, ale w początkowym okresie potrzebuje wsparcia i kontroli.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *