Ubezpieczenie mieszkania

Jak płacić mniej za ubezpieczenie mieszkania?

Chcesz ubezpieczyć mieszkanie i znajdujące się w nim mienie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń? Powinieneś wykupić dopasowaną do Twoich potrzeb polisę ubezpieczeniową. Doskonale wiemy, że ich ceny rynkowe ciągle idą w górę, dlatego przygotowaliśmy kilka porad dotyczących tego, jak obniżyć wysokość comiesięcznej składki. Jesteście ich ciekawi? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

  • Zdecyduj się na pakiet – jeśli zamierzasz kupić w wybranej przez Ciebie ubezpieczalni nie tylko ubezpieczenie mieszkania, ale i polisę komunikacyjną oraz na życie, to zdecyduj się na pakiet. Gwarantujemy, że agent ubezpieczeniowy zaproponuje Ci satysfakcjonujący rabat, który obniży wysokość comiesięcznych składek nawet o 1/5. Oczywiście, zanim postanowisz skorzystać z usług wybranej firmy, powinieneś dokładnie zapoznać się z jej ofertą i sprawdzić czy spełnia Twoje oczekiwania oraz czy istnieje możliwość jej dopasowania do Twoich potrzeb.
  • Określ wkład własny – mało osób wie, ale pokrycie kilkunastu lub kilkudziesięciu procent wartości umowy, czyli skorzystanie z opcji wkładu własnego, może wyraźnie obniżyć wysokość składki, jednocześnie nie powodując zawężenia jej zakresu ochronnego. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać mało korzystnym rozwiązaniem, jednak w rzeczywistości jest bardzo opłacalne, bo nie musisz z niczego rezygnować np. wykreślać z umowy zdarzeń, które uprawnią Cię o wnioskowanie o odszkodowanie. Owszem musisz wziąć na siebie pewien ciężar finansowy związany z pokryciem późniejszych inwestycji, ale lepiej otrzymać 80% wartości zniszczonego mienia niż nic.
  • Postaw na zabezpieczenia – warto dodać, że ubezpieczalnie patrzą przychylnym okiem na stosowanie różnego rodzaju zabezpieczeń w mieszkaniach, które mają zmniejszyć ryzyko włamań, kradzieży czy ewentualnych uszkodzeń sprzętu. Dlatego też, jeśli Cię na to stać, to zainstaluj alarm, drzwi antywłamaniowe, rolety zewnętrzne, czujniki dymu itp., bo dzięki temu możesz otrzymać nawet 15-30% zniżkę na polisę. Oczywiście, zanim podejmiesz tak radykalne kroki i sfinansujesz powyższe inwestycje, upewnij się, czy rzeczywiście będą one miały wpływ na wysokość składki.
  • Zdecyduj się na ubezpieczenie mienia tylko od kradzieży na pierwsze ryzyko – większość osób decyduje się na ubezpieczenie od kradzieży całego wyposażenia znajdującego się w mieszkaniu. Nie ma to większego sensu, a wyraźnie wpływa na wysokość składki. Złodzieje najczęściej wynoszą z budynków najwartościowsze rzeczy, których gabaryty nie są zbyt duże, a więc laptopy, sprzęt grający, biżuterię, drogie obrazy, gotówkę itp. Dlatego też nie warto ubezpieczać pralki, mebli, sofy itp., bo najprawdopodobniej włamywacz ich nie zabierze. Wyłączając je z polisy możesz sporo zaoszczędzić, w związku z czym z pewnością warto zdecydować się na ten krok i poinformować o swojej decyzji przedstawiciela towarzystwa ubezpieczeniowego.
  • Rób zakupy online kartą i pokrywając całą sumę – kupowanie polis ubezpieczeniowych online nie cieszy się zbyt dużą popularnością a szkoda, bo pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Dokonując transakcji za pośrednictwem Internetu, ubezpieczalnia nie musi pokrywać wydatków związanych z opłaceniem agenta, który musiałby się z Tobą spotkać w celu podpisania umowy. Co więcej, płacąc za ubezpieczenie kartą i pokrywając całą sumę od razu, nie decydując się na raty, możesz sprawić, że całościowy koszt zmniejszy się nawet o 10-15%, a to naprawdę sporo.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *