Firmowe ubezpieczenia

Firmowe ubezpieczenia – rodzaje

Prowadzenie biznesu wiąże się z wieloma zagrożeniami, także tymi dotyczącymi wypadków w pracy, zniszczenia lub kradzieży mienia. Dlatego też każdy przedsiębiorca powinien zaopatrzyć się w stosowne ubezpieczenia, które pozwolą mu zabezpieczyć się na wypadek różnych zdarzeń losowych. Mnóstwo osób uważa, że ich zakup to niepotrzebny wydatek, gdy tymczasem wystarczy wybrać te dopasowane do charakteru prowadzonego biznesu, a na pewno będziemy zadowoleni z rezultatów. Aby ułatwić Wam podjęcie ostatecznej decyzji, scharakteryzowaliśmy kilka wybranych rodzajów polis ubezpieczeniowych. Zapraszamy do dalszej lektury!

  • Ubezpieczenie mienia – to polisa, która chroni majątek firmy, a więc cały budynek wraz z jego wyposażeniem na wypadek zniszczenia wskutek zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń np. powodzi, pożaru oraz włamania czy kradzieży. Stanowi idealną opcję dla tych osób, które wydały sporo pieniędzy na doposażenie zakładu i jego eleganckie urządzenie. Jeżeli zaś chodzi o koszt takiej polisy, to będzie on wzrastać wprost proporcjonalnie do wartości majątku. Warto także dodać, że właściciel musi sam sporządzić wycenę posiadanego mienia. Przygotowując zestawienie powinien uwzględnić ceny odtworzeniowe, a nie rynkowe zniszczonych sprzętów, bo w innym wypadku będzie musiał część ich wartości pokryć z własnej kieszeni, a przecież nie o to chodzi. Oczywiście wybierając ubezpieczenie należy zwrócić uwagę na to, od jakich ryzyk ona chroni. Najlepiej, aby obejmowała ich jak najwięcej, a jej cena była przy tym jak najatrakcyjniejsza. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy porównać kilka ofert, pochodzących z różnych firm ubezpieczeniowych.
  • Ubezpieczenie OC – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej stanowi zabezpieczenie na wypadek spowodowania przez firmę lub jej pracowników szkód osobom trzecim lub innym przedsiębiorstwom. Mowa oczywiście o nieumyślnym działaniu, które doprowadziło do powstania dużych strat. Posiadając tą polisę nie musimy się martwić o to, że zostaniemy obciążeni kosztami, ponieważ zostaną one w całości pokryte z polisy.
  • Ubezpieczenie NNW – to polisy dla pracowników na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków, do których może dojść na terenie każdego zakładu. Warto je zakupić dla każdego pracownika, nawet jeśli nie pracuje w ciężkich warunkach. Dostępne są w dwóch wariantach: zapewniającym ochronę pracownikowi wyłącznie na terenie miejsca pracy i na czas dojazdu do niego oraz gwarantującym ochronę przez cały czas, czyli 24 godziny na dobę. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup ubezpieczenia grupowego, które można wykupić już dla dwóch pracowników.
  • Ubezpieczenie assistance – to polisa, która zapewnia przedsiębiorcom pomoc prawną, medyczną i techniczną na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Co więcej, każdy właściciel firmy może poprosić o przygotowanie spersonalizowanej i skrojonej na miarę jego potrzeb umowy, w której zostaną ujęte najważniejsze, jego zdaniem, ryzyka, od których będzie chciał się ubezpieczyć. Zakup tego rodzaju ubezpieczenia to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych, które warto wydać, by zapewnić sobie jeszcze lepszą ochronę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *